Witaj!

Ocena wątku:
  • 90 Głosów - 2.84 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy rodzinne Święta to już tylko legenda?
#1
Gdzie te czasy, kiedy na wigilii w jednym domu zbierało się 20 lub więcej osób?

Dziś Święta to ustalanie kalendarza spotkań. Jedna wigilia u rodziców, druga u teściów. Świąteczny obiad z mamą i wujkiem, kolacja z tatą i jego nową żoną, czyli ciocią. Stawiamy dodatkowe nakrycie, ale nie zaprosimy samotnej cioci czy dziadka. Dlaczego kilka pokoleń tej samej rodziny nie potrafi znów zasiąść przy jednym stole?

Jak najczęściej spędzasz Święta Bożego Narodzenia?
 
 
#2
Kiedyś te święta bardzo mnie cieszyły. Obecnie bardzo mnie męczą. Męczące i pracochłonne przygotowania do kolacji wigilijnej odbierają mi resztki sił. Kiedy siadamy już wszyscy do stołu jestem do niczego, Nie mam już siły na robienie tego typu przyjęć. Może to by się zmieniło jak bym była na emeryturze ale na dzień dzisiejszy praca zawodowa wysysa ze mnie resztki energii,
 
 
#3
od młodych lat lubię przyrządzać wigilię i stare dania,ktore jeszcze moja babka gotowała
groch jasiek ze sosem sliwkowym(suszona śliwka masełko i woda i przyprawy)robie
kwaszone barszcze czerwony i biały i sos grzybowy,dzieci lubią kwaśniczkę która jak mówią szczypie polaną masełkiem (w tym roku kwasnica z Zawoi deptana przez moją swatową
i potem życzenia i zajadanie i kolędy które długo śpiewamy,ponieważ dziewczyny moje mają
ładne głosy jedna nagłała płyte z kolędami ,chętnie bym Wam wszystkim zadedykowała bo śliczna,jednym słowem ten nastrój wzmacnia mnie
 


Skocz do: