Witaj!

Ocena wątku:
  • 46 Głosów - 2.85 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trzepot skrzydeł
#1
Katarzyna Grochola - Trzepot skrzydeł

--------------------------------------------------------------------------------

Nakładem Wydawnictwa Literackiego 13 czerwca ukazała się nowa powieść Katarzyny Grocholi Trzepot skrzydeł. Autorka w ramach trasy promującej książkę od 12 do 24 czerwca odwiedzi salony sieci Empik w Warszawie, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Łodzi






Ciemna strona miłości, jasne oblicze odwagi


O książce


Hanka ma męża, pracę, własny dom. Dlaczego nie promienieje szczęściem? Przecież kocha i jest kochana. A jednak w jej życiu nic nie jest takim, jakim się wydaje… Za zamkniętymi drzwiami, gdy nikt nie widzi, spełniają się cygańskie wróżby sprzed lat…
Trzepot skrzydeł to trzymająca w napięciu, zaskakująca i mądra opowieść o pokonywaniu lęku, o odnajdywaniu prawa do decydowania o sobie, wreszcie – o tym, że cuda się zdarzają. Książką tą Katarzyna Grochola rozpoczyna dłuższą współpracę z Wydawnictwem Literackim w Krakowie, którego nakładem w najbliższym czasie ukażą się kolejne powieści jej autorstwa i wznowienia wydanych już pozycji.

O autorze

Katarzyna Grochola napisała dotychczas sześć powieści (w tym czterotomową serię o słynnej dziś Judycie), dwa tomy opowiadań oraz dwa tomy rozmów. Każda z jej książek osiągnęła status bestsellera. Autorka otrzymała za nie czterokrotnie wyróżnienie „AS” EMPiK-u (lata 2001–2006 r.) dla najlepiej sprzedającej się książki roku - i nagrodę wydawniczą „IKAR” (2001). Na swoim koncie ma również nagrodę w konkursie dramaturgicznym Tespis 2000 za Pozwól mi odejść i Kot mi schudł oraz Pierwszą Nagrodę za słuchowisko radiowe Kot mi schudł podczas festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie.
Urodziła się w 1957 roku w Krotoszynie. Obecnie mieszka pod Warszawą. Zanim zajęła się dziennikarstwem, a ostatecznie literaturą, była m.in. salową, korektorką, aktorką, dyrektorem składu celnego, a nawet - konsultantką w biurze matrymonialnym. Pracowała też jako specjalista ds. szkoleń w fundacjach demokracji lokalnej oraz jako pomoc cukiernika. Lubi komedie romantyczne – zabawne i mądre, happy endy - we własnej twórczości oraz jazz – Milesa Davisa.
 
 


Skocz do: