Witaj!

Ocena wątku:
  • 42 Głosów - 2.98 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pozytywne afirmacje
#1
Nasze myśli tworzą rzeczywistość, która nas otacza.
Najlepiej zdać sobie sprawę z tego faktu jak najwcześniej.
To my sami, nikt inny, jesteśmy odpowiedzialni za to jak żyjemy, co o sobie myślimy i jak spostrzegamy innych ludzi i świat.
Warto więc wziąć swój sposób myślenia pod uwagę.
Spróbujmy teraz obserwować swoje myśli i nie utożsamiać się z nimi. Przeważnie myślimy w sposób chaotyczny, nie zdając sobie sprawy z tego, że wypełniając nasze myśli chaosem kreujemy ten chaos w naszym życiu.
Warto wziąć poprawkę na to, że jesteśmy tym z czym się utożsamiamy.

Dostępność informacji, swoboda komunikowania się z innymi, jest większa niż kiedykolwiek.
Jeżeli ktoś myśli, że do niczego się nie nadaje , nikt go nie szanuje, i nie obdarza miłością, to nie powinien się dziwić jeśli będzie przyciągać takie sytuacje i takich ludzi, którzy jak lustro będą odbijać jego myśli.

Jako istoty obdarzone rozumem potrafimy jednak kontrolować i wpływać na to co robimy. Przenieśmy więc te umiejętności na nasz sposób myślenia. Na początku mogą pojawiać się chwile zwątpienia, marazm i chęć zaniechania pracy nad sobą.
Jednak warto iść śmiało naprzód, by zyskać to o czym marzy każdy z nas - harmonię w samym sobie. Podczas pracy z własnym umysłem wielu ludzi się zdziwi jak do tej pory spostrzegali siebie, jak bardzo wątpili w swoje możliwości, talenty i zdolności.
Warto zacząć wykorzeniać negatywny sposób myślenia na rzecz pozytywnego obrazu siebie samych.
Na początek najlepszym sposobem pracy z samym sobą są afirmacje. Afirmacja to pozytywne zdanie które zastępuje negatywne wyobrażenie o nas. Każda nasza myśl powinna być pozytywną afirmacją.
Jeśli będziemy uważnie obserwować siebie i każdą negatywną myśl zastępować pozytywną, to już po krótkim czasie zauważymy zmiany w swoim życiu.
Będą to dobre zmiany.
 
 


Skocz do: